HaberlerGündemİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle yayımladığı mesajda "Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, toplum vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden paylaşım yapan Yerlikaya, "Sizler, etik ve vicdani bir mesuliyet bilinciyle çok önemli bir kamu hizmetini yerine getiriyor, toplumsal hafızamızı tarihe not düşüyorsunuz. Bilgiye erişimin kolaylaştığı ancak bilgi kirliliğinin arttığı günümüzde kamuoyunu doğru, hızlı ve tarafsız bir şekilde aydınlatmanın büyük sorumluluğunu taşıyorsunuz. Basın meslek ilkeleri doğrultusunda gece gündüz demeden haber ulaştırmak için canla başla, kimi zaman da hayatınız pahasına görev yapıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin gözü, kulağı ve sesi oluyorsunuz. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın sürecinde de toplum sizinle aydınlandı. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, bu şehir, bu ülke için yapılan her güzel işte çok büyük katkılarınız var. Bu duygularla, milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, toplum vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutluyorum. Görevleri başında hayatını kaybeden basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır’a tramvay ve El Cezeri Bilim Merkezi yapılacakDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyorİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduİkna edilen 2 PKK mensubu teslim olduVan Valiliğinden çığ açıklamasıVan Valiliğinden çığ açıklamasıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısıUlaştırma Bakanlığından Twitter'a "temsilci" uyarısı
SIRADAKİ HABER