HaberlerGündemİstanbul Valiliğinden "para cezası kesilen şahıs" hakkındaki iddialara açıklama

İstanbul Valiliğinden "para cezası kesilen şahıs" hakkındaki iddialara açıklama

İstanbul Valiliği, Arnavutköy ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasında doğum yaptığı eşi için para çekmek için dışarı çıktığını iddia eden kişiye kesilen para cezası ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

İstanbul Valiliğinden "para cezası kesilen şahıs" hakkındaki iddialara açıklama

Valilikten yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya platformlarında yer alan 'doğum yapmış eşi için para çekmeye çıkan vatandaş, polisten 3 bin 469 TL cezayı yiyince ağzını bozdu: Ben iki ay buna mı çalışayım? Böyle devletin de...' ibareli video üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu videodaki olayın, İstanbul Arnavutköy’de, 14.03.2021 tarihinde yapılan uygulama sırasında yaşandığı anlaşılmıştır. Salgın tedbirleriyle ilgili dinamik denetim ilkeleri doğrultusunda; rehberlik ve yönlendirmenin esas olduğu, ancak buna ısrarla uymayanlar hakkında işlem yapılacağı hususu daha önce talimatlarla bildirilmiştir. Söz konusu olay tüm yönleriyle incelenmekte olup; başta görevli personelimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımız dinamik denetim ilkelerine hassasiyetle uyulması noktasında tekrar uyarılmıştır." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER