HaberlerGündem​İstanbul Valiliğinden Boğaziçi Üniversitesi önündeki gösterilere ilişkin açıklama

​İstanbul Valiliğinden Boğaziçi Üniversitesi önündeki gösterilere ilişkin açıklama

​İstanbul Valiliği, protesto gösterileri polise karşı mukavemet gösterdiği tespit edilen 2'si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 17 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

​İstanbul Valiliğinden Boğaziçi Üniversitesi önündeki gösterilere ilişkin açıklama

Prof. Dr. Melih Bulu’nun, Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından yapılan protestoda polise karşı mukavemet gösterdiği tespit edilen, aralarında Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi de olmak üzere 28 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

İstanbul Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Boğaziçi Üniversitesi Giriş Kapısı önünde rektör atamasına karşı dün yapılan protesto gösterileri sırasında, 2911 Sayılı Kanun'a muhalefet eden ve polise karşı mukavemet gösterdiği tespit edilen, sadece 4'ü Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmak üzere 28 şahsa yönelik. 13 ilçemizde 24 farklı adrese bugün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Yapılan operasyonlarda: 2'si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 17 şahıs gözaltına alınmış, 11 firari şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Polisimiz: her olayda olduğu gibi, dünkü protesto gösterileri sırasında da kanunların verdiği görev, yet ki ve sorumluluklarını sağduyu, sabır, anlayış ve kararlılıkla yerine getirmiştir, getirmeye devam edecektir. Gösteriler sırasında polisimize yönelik asla kabul edilemez itham ve davranışlar karşısında, polisimize destek veren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Genelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldıGenelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldı3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendiBeykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldiBeykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile telefonda görüştü
SIRADAKİ HABER