HaberlerGündemİstanbul Valiliğinden 150 bin gıda kolisi yardımı

İstanbul Valiliğinden 150 bin gıda kolisi yardımı

​İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Valilik tarafından Vefa Sosyal Destek çalışmaları kapsamında hazırlanan 150 bin gıda kolisinin ilk dağıtımı için Fatih ve Zeytinburnu’nda iki aileyi ziyaret etti.

İstanbul Valiliğinden 150 bin gıda kolisi yardımı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Valilik ve 39 ilçe Kaymakamlığına bağlı faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile 65 yaş ve üzeri kimsesizlere ulaştırılmak üzere hazırlanan 150 bin gıda kolisini Zeytinburnu’nda Aslantaş ve Fatih’te Boğa ailelerini ziyaret ederek gıda kolilerini kendisi teslim etti.

Vefa Sosyal Destek çalışmaları kapsamında hazırlanan yardım kolilerini ailelere ulaştıran Vali Yerlikaya, Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında başlatılan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarının İstanbul’da devam ettiğini belirtti.

Yerlikaya, "39 ilçemizde, Kaymakamlıklarımızın koordinasyonuyla Vefa İletişim Merkezlerinde görevli Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim, Müftülük, Belediye, AFAD, Kızılay ve diğer sivil toplum kuruluşlarından oluşan ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen çağrı ve talepleri yerine getiriyor. 22 Mart 2020 tarihinden bu yana İstanbul genelinde, toplam 1 milyon 122 bin 924 vatandaşımızın çağrısına cevap verildi. 906 bin 302 vatandaşımızın temel ihtiyaçları karşılandı. 831 bin 527 ev ziyareti gerçekleştirildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca 2020 yılında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 231 bin 556 aileye, 177 milyon 638 bin 691 TL 94 kuruş nakdi, 59 bin 727 aileye 20 milyon 991 bin 630 lira ayni yardım yapıldı." dedi.

Yapılan yardım çalışmalarında hayırseverlere teşekkür eden Yerlikaya, hayırseverlerin yardımları ile binlerce aileye yardım ulaştırdıklarını ifade etti.

Yerlikaya, "Şimdi de il ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın imkânlarıyla 150 bin gıda kolisi hazırladık. 35 milyon liralık kaynak kullanarak hazırladığımız 17 ayrı kalemden oluşan 22 kg’lık gıda kolisi hazırladık.  Gıda kolilerimiz, bugünden itibaren Valiliğimiz ve 39 ilçe kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 150 bin aileye ulaştırılacak. Dağıtımların ay sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER