HaberlerGündemİstanbul merkezli "sol" yapılanmaya operasyon: 5 gözaltı

İstanbul merkezli "sol" yapılanmaya operasyon: 5 gözaltı

İstanbul merkezli olmak üzere Diyarbakır ve Kahramanmaraş illerinde sol fraksiyonlu yapılanmalara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 5 kişi yakalandı.

İstanbul merkezli "sol" yapılanmaya operasyon: 5 gözaltı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sol fraksiyonlu örgütlere yönelik il genelindeki faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında Diyarbakır ve Kahramanmaraş'tan birer kişi olmak üzere toplamda 5 kişinin yakalandığı belirtildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Terör örgütlerinin mahalli alan yapılanmalarında faaliyet yürüten, örgüt tarafından düzenlenen korsan gösterilere katılan, terör örgütünün propagandasını yapan ve örgütün devamlılığını sağlamak adına faaliyetlerde bulunduğu değerlendirilen 7 şahsın suç ve suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik ilimiz merkezli Diyarbakır, Kahramanmaraş olmak üzere 3 ilimizde 24 Şubat günü operasyonel çalışma gerçekleştirilmiştir.

Açıklamada, gerçekleştirilen operasyonda E.D, O.V, V.Ç.A, A.A.Ö, M.A.G isimli 5 şüpheli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dokümana ve dijital materyale el konulduğu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER