HaberlerGündemİstanbul Havalimanı Covid-19 önlemleriyle "5 Yıldız" ödülü aldı

İstanbul Havalimanı Covid-19 önlemleriyle "5 Yıldız" ödülü aldı

İstanbul Havalimanı, uluslararası alanda en önemli havacılık kuruluşlarından Skytrax’in değerlendirmesine göre "5 yıldız" Covid-19 salgınına karşı aldığı önlemler sayesinde de "5 Yıldızlı Covid-19 Önlemli Havalimanı" ödülüne layık görüldü.

İstanbul Havalimanı Covid-19 önlemleriyle "5 Yıldız" ödülü aldı

Her iki ödülü aynı anda alan dünyadaki iki havalimanından biri olan İstanbul Havalimanı, 1989 yılında kurulan Londra merkezli havacılık enstitüsü Skytrax tarafından “5 Yıldızlı Havalimanı” olarak nitelendirilen 8 dünya çapında aktarma merkezi havalimanı arasına girdi.

Skytrax ödülleri öncesinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu ‘Havalimanı Pandemi Sertifikasını alan, ardından Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansının (EASA) yayınladığı “Covid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolünü” imzalayan İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” sertifikasını ise dünyada alan ilk havalimanı oldu.

Aldıkları ödülle ilgili konuşan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu; “Henüz açılışının üstünden 2, tam kapasite operasyonlara başlamasının üstündense 1,5 yıl geçmiş bir havalimanın Skytrax gibi dünya çapında önemli bir havacılık otoritesi tarafından hem ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ hem de ‘5 Yıldızlı Covid-19 Önlemli Havalimanı’ olarak değerlendirilmesi eşine benzerine az rastlanan bir durumdur. Şunu gururla söyleyebilirim ki İGA olarak, biz bunu İstanbul Havalimanında başardık. Havalimanımızda müşteri odaklı bir kültür oluşturduk, bunu daha da ilerleteceğiz. Bu yöndeki çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Ankara'da DAİŞ operasyonu: 7 gözaltı kararıAnkara'da DAİŞ operasyonu: 7 gözaltı kararıEmekli Albay Ay: "ABD'de eğitim alan subaylar Türkiye'de darbelerin içerisinde yer aldı"Emekli Albay Ay: "ABD'de eğitim alan subaylar Türkiye'de darbelerin içerisinde yer aldı"Mardin'de iki otomobilin karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandıMardin'de iki otomobilin karıştığı trafik kazasında 3 kişi yaralandıŞırnak’ta esnaf ve halk normalleşmeye hazırŞırnak’ta esnaf ve halk normalleşmeye hazırUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 9 kişi tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 9 kişi tutuklandı
SIRADAKİ HABER