HaberlerGündemİstanbul'da yaklaşık 50 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

İstanbul'da yaklaşık 50 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

Esenler, Bayrampaşa ve Esenyurt ilçelerinde uyuşturucu madde imali yaptıkları belirtilen kişilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda 2'si Suriye uyruklu olmak üzere 3 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul'da yaklaşık 50 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti" konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda; 26 kilo 900 gram eroin maddesi ile 22 kilo 680 gram metamfetamin maddesinin ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "26-28 Ocak tarihlerinde ilimiz Esenler, Bayrampaşa ve Esenyurt ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda, N.D. isimli şahıs ile Suriye uyruklu H.K. ve A.D.E.B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, adreslerde yapılan aramalarda; 26 kilo 900 gram eroin maddesi, 22 kilo 680 gram metamfetamin maddesi, 17 kilo 860 gram aseton, 1 kilo 320 gram hidroklorik asit maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

Operasyonlar kapsamında yakalanan ve "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti" suçundan adli makamlara sevk edilen şüphelilerden N.D. isimli şahıs 27 Ocak günü, Suriye uyruklu H.K. ve A.D.E.B. isimli şahısların ise 29 Ocak günü tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER