HaberlerGündemİstanbul'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

​İstanbul'un Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 53 kilo 700 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken operasyonlarda gözaltına alınan İran uyruklu 2 kişi de tutuklandı.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Operasyonlar kapsamında ele geçirilen uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan birçok madde ile materyaller İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde sergilendi.

Operasyonlarla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, "12 Kasım 2020 günü saat 23.15 sıralarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında ilimiz Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinde yapmış oldukları operasyonda Metamfetamin Çoğaltım Merkezi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen imalathanede; 35 Kilo 400 gram Metamfetamin, 3 kilo 500 gram Afyon Sakızı, 14 Kilo 800 sıvı kimyasal madde 3 adet hassas terazi ve birçok uyuşturucu yapımında kullanılan materyaller ele geçirildi." denildi.

Açıklamanın devamında, "Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan çalışmalar aiticesinde olayın şüphelisi Iran Uyruklu R.Y.N. (Erkek 1995 dogumlu) ve A.G. (Erkek-1992) İsimli sahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan şüpheliler düzenlenen tahkikat evrakıyla birlikte 13 Kasım 2020 günü Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, her iki şahısta tutuklanmıştır." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER