HaberlerGündemİstanbul'da toplu taşımalara HES kodu zorunluluğu geliyor

İstanbul'da toplu taşımalara HES kodu zorunluluğu geliyor

İstanbul'da Covid-19 önlemleri kapsamında toplu taşımalarda seyahat eden vatandaşlar için HES kodu zorunluluğu getirildi.

İstanbul'da toplu taşımalara HES kodu zorunluluğu geliyor

Eylül ayında İçişleri Bakanlığından yayınlanan genelgede; şehir içi toplum araçlarına da HES kodu uygulaması getirildiği duyurulmuştu.

Genelgede Covid-19 tanılı ya da temaslı olup izolasyonda olması gerekenlerin bilgileri ilgili makamlarla paylaşılarak, toplu ulaşım kullanımının geçici olarak durdurulması amaçlandı. İstanbulkart sitesi üzerinden gerekli bilgiler girilerek kart-HES kodu eşleşmesi yapılabiliyor.

Coronavirus önlemleri kapsamında getirilen toplu ulaşımda kontrolü zorunluluğunun ardından entegrasyon çalışmalarına başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ocak'tan itibaren eşleşmesi yapılmayan İstanbulkart'ların kullanılamayacağını duyurdu.

15 Ocak'tan itibaren geçerli olacak olan HES kodu uygulaması, İstanbulkart'lara tanımlanarak hayata geçirilecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER