HaberlerGündemİstanbul'da sapkınların Kâbe saygısızlığına tepkiler dinmiyor

İstanbul'da sapkınların Kâbe saygısızlığına tepkiler dinmiyor

Din-Bir-Sen Bitlis ve Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Kartal, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi önünde, bir grup cinsel sapkının Kâbe fotoğrafını yere sererek yaptığı saygısızlığa tepki gösterdi.

İstanbul'da sapkınların Kâbe saygısızlığına tepkiler dinmiyor

İstanbul'da bir grup cinsel sapkının Kâbe'ye saygısızlığına toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor.

İslami değerlere yönelik yapılan hadsizliklere bir tepkide Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen) Bitlis ve Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Kartal'dan geldi.

Kartal, "Boğaziçi Üniversitesi önünde İslam'ın mukaddes değerlerine ve kıblemiz Kâbe-i Muazzama'ya karşı alçakça saldırıyı yapan, bunu organize eden ve arkalarındaki şer güçleri şiddetle, nefretle kınıyor ve lanetliyorum." dedi.

Yapılan saygısızlığı yapanların ve organize edenlerin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini belirten kartal, şunları söyledi:

"Ey Ebrehe'nin torunları! Mukaddes ve kutsal değerimiz ve Rabbimizin evi olan Kâbe nasıl ki   zalim dedenizin sonu olduysa Allah'ın izniyle sizlerin de sonu olacaktır. Yapılan tutuklamayı yeterli bulmuyoruz. Savcılarını göreve davet ediyoruz. Son zamanlarda yüce dinimiz İslam'ın mukaddes değerlerine yapılan sistematik saldırıların arkasında kimler varsa sonuna kadar üzerlerine gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Kilitli parke tesisinin çatısında çıkan yangın güçlükle söndürüldüKilitli parke tesisinin çatısında çıkan yangın güçlükle söndürüldüEBA adı kullanılarak dolandırıcılık uyarısıEBA adı kullanılarak dolandırıcılık uyarısıTürkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen kurtarıldıTürkiye Karasularına itilen 105 düzensiz göçmen kurtarıldıİçişleri Bakanlığından 81 ile "haftalık tematik denetim" genelgesiİçişleri Bakanlığından 81 ile "haftalık tematik denetim" genelgesiVali Yerlikaya: Şehrimizin mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz Vali Yerlikaya: Şehrimizin mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz
SIRADAKİ HABER