HaberlerGündemİstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

İstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

İstanbul Üsküdar Marmaray istasyonunda göçmen oldukları iddia edilen ve metroya biletsiz bindikleri gerekçesiyle 4 çocuğa görevliler tarafından şiddet uygulandı.

İstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

Olaya ilişkin çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine devreye giren Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMAD), yapılanın yanlış olduğunu, çocuklardan özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Genel müdürlük düzeyinde bir yetkili ile iletişim kurmak için dernek avukatlarının TCDD ile görüştüğünü ancak henüz bir dönüş sağlanmadığını belirten UMAD Başkanı Av. Abdullah Resul Demir, "Mülteci olsun veya olmasın henüz 10 yaşlarında olan çocuklara bu şekilde davranılması etik değil. Çocuklardan özür dilenmeli. Burada kurumu suçlamıyoruz ancak bunu yapanlar hakkında gereği yapılmalı ve çocuklardan özür dilenmeli." dedi.

Resmi twitter hesabında olaya ilişkin videoyu paylaşan UMAD, "İstanbul Üsküdar Marmaray istasyonunda 4 göçmen çocuk “biletsiz bindikleri ve telefondan şikâyet geldiği” iddiası ile @Marmaraytcdd güvenlik görevlileri tarafından şiddet uygulanarak trenden indirilmeye çalışıldığı görüntüler sosyal medyada yayınlanmıştır." notunu ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Çocukları kandırılarak dağa götürülen Şırnaklı annelerden HDP'ye tepkiÇocukları kandırılarak dağa götürülen Şırnaklı annelerden HDP'ye tepkiTohma Köprüsü’nün yapımı tamamlandıTohma Köprüsü’nün yapımı tamamlandıGaziantep İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2020 yatırımları ele alındıGaziantep İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2020 yatırımları ele alındıDiyarbakır'da ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı 'Hayır Çarşıları' açılmaya devam ediyorDiyarbakır'da ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı 'Hayır Çarşıları' açılmaya devam ediyorArtuklu kırsalında karla mücadele çalışmaları sürüyorArtuklu kırsalında karla mücadele çalışmaları sürüyor
SIRADAKİ HABER