HaberlerGündemİstanbul’da kuraklık sebebiyle suları çekilen barajlardaki atıklar temizleniyor

İstanbul’da kuraklık sebebiyle suları çekilen barajlardaki atıklar temizleniyor

İstanbul Büyükşehir belediyesi, kuraklık sebebiyle suları çekilen baraj göllerinin kıyılarındaki atıkları temizlemeye başladı.

İstanbul’da kuraklık sebebiyle suları çekilen barajlardaki atıklar temizleniyor

İlk olarak Terkos, Sazlıdere ve Ömerli barajlarında başlatılan kapsamlı çalışma, 15 gün içinde diğer tüm barajları da kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İBB, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde barajlarda kapsamlı temizlik çalışması başlattı. İSTAÇ ekipleri, aylardır süren kuraklık yüzünden suları çekilen baraj göllerinin kıyı şeritlerinin temizlemeye başladı.

İlk olarak Terkos gölünde başlayan temizlik çalışması, 15 araç ve 100 personel ile devam ediyor. Yine Sazlıdere ve Ömerli barajlarında da temizlik ekipleri, çalışamaya başladı. İstanbul genelindeki tüm barajların, 15 gün içinde tüm barajları da kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacak.

İstanbul’un su ihtiyacının karşılandığı ve İstanbul il sınırlarında bulunan Terkos, Sazlıdere, Ömerli, Büyükçekmece, Elmalı, Darlık ve Alibeyköy barajlarında da yakın zamanda temizlik çalışmalarına başlanması hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakGaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulunduMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulundu
SIRADAKİ HABER