HaberlerGündemİstanbul'da kar yağışı çarşamba akşamına kadar devam edecek

İstanbul'da kar yağışı çarşamba akşamına kadar devam edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM verilerine göre yoğun ve etkili kar yağışının yarın (çarşamba) akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

İstanbul'da kar yağışı çarşamba akşamına kadar devam edecek

Yoğun kar yağışının etkili olduğu İstanbul'da sıcaklıkların 18 Şubat'a kadar mevsim normalleri civarında 4 ila 8 derecenin altında seyredeceği belirtildi. İstanbul’un tamamında cumartesiden itibaren devam eden kar yağışları neticesinde kar kalınlığı 45 cm'ye kadar çıktı.

İBB AKOM verilerine göre sahil bölgelerinde (Şişli, Esenler, Sarıyer, Kâğıthane) 15-20 cm, iç kesimlerde (Başakşehir, Sultanbeyli, Eyüp, Ümraniye) 20-30 cm, yüksek ve kırsal kesimlerde (Hadımköy, Tuzla, Çamlıca, Çekmeköy, Silivri, Beykoz) 30-45 cm aralığında kar kalınlıkları ölçüldü.

AKOM’dan paylaşılan verilere göre; son 3 günde 517 ağaç ve direk devrilmesi, 13 çatı çökmesi ve yaşanan hasar çalışmaları sonucunda 17 aracın hasar gördü. Akşam saatlerinde kısa süreli etkili olan kuvvetli kar yağışı ve tipi nedeniyle Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Küçükçekmece, Avcılar, Bakırköy, ilçeleri TEM, Basın Ekspres ve D100 karayollarında trafikte aksamalar meydana geldi. Buzlanma riskine karşı kar yağışının etkili olduğu yerlere tuz ve solüsyon bırakıldı.

Kar yağışının etkisini göstermesiyle birlikte meydana gelen aksaklıklara müdahale edilirken kar yağışı sonrası buzlanma tehlikesine karşın 9 bin ton tuz ve 4 ton solüsyon kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolüMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolüArıcıların yoğun hazırlık mesaisi başladıArıcıların yoğun hazırlık mesaisi başladıMardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladıMardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladıRestoranlar aylar sonra ilk kez müşterilerini aldıRestoranlar aylar sonra ilk kez müşterilerini aldı
SIRADAKİ HABER