HaberlerGündemİstanbul'da kar kalınlığı 30 santimetreye kadar çıktı

İstanbul'da kar kalınlığı 30 santimetreye kadar çıktı

​İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi verilerine göre yoğun ve etkili kar yağışı sonrası kentin yüksek ve kırsal bölgelerinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

İstanbul'da kar kalınlığı 30 santimetreye kadar çıktı

Sibirya'dan gelen soğuk hava dalgası sonucu İstanbul'da etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

İBB AKOM verilerine göre Üsküdar, Kadıköy ve Sarıyer’de 10-20 santimetre, Başakşehir, Sultanbeyli, Eyüp, Ümraniye’de 15-25 santimetre, Zekeriyaköy, Tuzla Akfırat, Çamlıca, Arnavutköy Hadımköy, Silivri Binkılıç, Beykoz, Karlıtepe gibi yüksek yerlerde 30-50 santimetre kar kalınlıkları ölçüldü.

Yağışlar hafta ortasına kadar devam edecek

Soğuk ve kar yağışlı havanın kısa süreli aralıklarla çarşamba gününe kadar devam etmesi, ardından Marmara bölgesini terk etmesi bekleniyor. Perşembe günü itibari ile sıcaklıkların mevsim normalleri civarına yükseleceği ön görülüyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 18 Şubat’a kadar mevsim normalleri civarı ile 4-8 derecenin altında seyredecek.

200’den fazla ağaç devrildi

AKOM verilerine göre kentte yaşanan gelişmeleri takip eden İBB İtfaiyesi, Yol Bakım, İBB Trafik Müdürlüğü, İSKİ, Zabıta, İGDAŞ, Beyaz Masa gibi toplamda 27 birim şimdiye kadar şiddetli rüzgar nedeniyle kent genelinde 218 ağaç ve direk devrilmesi, 7 çatı çökmesi olayı ihbarını aldı. Yaşananlar nedeniyle 106 araç hasar gördü.

7 bin personel sahada görev yapıyor

İBB ekiplerinden oluşan bin 351 araç ve 7 bin 31 personel sahada görev yaparken il genelinde 60 noktada kurulan BEUS’tan (Buzlanma Erken Uyarı Sistemi) gelen mesajlar doğrultusunda yollar, üstgeçitler, otobüs durakları ve meydanlar gibi kritik noktalara toplamda 5 bin 252 ton tuz, 7 ton da solüsyon döküldü.

Ayrıca evsizler için hazırlanan tesislerde 370 evsiz konaklarken sokak hayvanları için de şehrin 200 noktasına kuru mama bırakıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER