HaberlerGündemİstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle İstanbul'da her akşam yaşanan trafik yoğunluğu Cuma akşamları ciddi seviyelere ulaşıyor.

İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

İçişleri Bakanlığı tarafında Türkiye'nin tamamında hafta içi 21.00 ile sabah 05.00 arasında hafta sonu ise Cuma akşamı 21.00'den başlayarak pazartesi 05.00'e kadar kesintisiz olarak uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaların büyük şehirlerde gün içerisinde ciddi yoğunluğa sebep oluyor.

Resmi rakamlara göre 16 milyondan fazla nüfusa sahip olan İstanbul'da normal zamanlarda dahi yoğunluk yaşanırken sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte bu yoğunluk daha da arttı.

Yasak saatine takılmamak adına eve gidebilmek için erkenden yola çıkan İstanbullular, hem toplu taşımalarda hem de trafikte yoğunluk oluşturuyor.

Son iş günü olan cuma günü şehir dışına çıkışların artmasıyla birlikte trafikte yoğunluk had safhaya ulaşıyor. Cuma günü öğleden sonra başlayan yoğunluk saat 16.00 itibarıyla ciddi seviyelere ulaşıyor.

Yoğunluk sebebiyle neredeyse durma noktasına gelen trafikte sürücüler zor anlar yaşarken toplu taşıma kullanan vatandaşlar ise ulaşım araçlarında balık istifi şeklinde yolculuk yapmak zorunda kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

Alabora olan tekne kazasında kayıp balıkçının cesedine ulaşıldıAlabora olan tekne kazasında kayıp balıkçının cesedine ulaşıldıŞanlıurfa merkezli FETÖ operasyonunda 35 şüpheli yakalandıŞanlıurfa merkezli FETÖ operasyonunda 35 şüpheli yakalandıİstanbul barajlarındaki doluluk oranı yüzde 60 seviyesine yaklaştıİstanbul barajlarındaki doluluk oranı yüzde 60 seviyesine yaklaştıBatman'ın saklı cenneti Ayngebire Şelalesi 4 mevsim cezbediyorBatman'ın saklı cenneti Ayngebire Şelalesi 4 mevsim cezbediyorSigara izmaritinden dolayı odunlukta yangın çıktıSigara izmaritinden dolayı odunlukta yangın çıktı
SIRADAKİ HABER