HaberlerGündemİstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle İstanbul'da her akşam yaşanan trafik yoğunluğu Cuma akşamları ciddi seviyelere ulaşıyor.

İstanbul'da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu oluştu

İçişleri Bakanlığı tarafında Türkiye'nin tamamında hafta içi 21.00 ile sabah 05.00 arasında hafta sonu ise Cuma akşamı 21.00'den başlayarak pazartesi 05.00'e kadar kesintisiz olarak uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaların büyük şehirlerde gün içerisinde ciddi yoğunluğa sebep oluyor.

Resmi rakamlara göre 16 milyondan fazla nüfusa sahip olan İstanbul'da normal zamanlarda dahi yoğunluk yaşanırken sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte bu yoğunluk daha da arttı.

Yasak saatine takılmamak adına eve gidebilmek için erkenden yola çıkan İstanbullular, hem toplu taşımalarda hem de trafikte yoğunluk oluşturuyor.

Son iş günü olan cuma günü şehir dışına çıkışların artmasıyla birlikte trafikte yoğunluk had safhaya ulaşıyor. Cuma günü öğleden sonra başlayan yoğunluk saat 16.00 itibarıyla ciddi seviyelere ulaşıyor.

Yoğunluk sebebiyle neredeyse durma noktasına gelen trafikte sürücüler zor anlar yaşarken toplu taşıma kullanan vatandaşlar ise ulaşım araçlarında balık istifi şeklinde yolculuk yapmak zorunda kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER