HaberlerGündemİstanbul'da "Değnekçilik" yapan şahıs yakalandı

İstanbul'da "Değnekçilik" yapan şahıs yakalandı

Beşiktaş Ortaköy Muallim Naci Caddesi üzerinde otopark levhası ve duba koyarak araç sürücülerinden ücret aldığı tespit edilen şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'da "Değnekçilik" yapan şahıs yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü "Korsan Otoparkçılık (Değnekçilik)" konusu ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, "İlimiz Beşiktaş ilçesi Ortaköy Muallim Naci Caddesi üzerinde otopark levhası ve duba koymak suretiyle değnekçilik yaparak park için gelen vatandaşlardan ücret aldığı tespit edilen K.F. isimli erkek şahıs, 19 Ocak günü sivil trafik ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, konuyla ilgili yakalanan şahıs hakkında 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun "Karayolu yapısı üzerine duba vb. koymak" içerikli maddesine dayanarak 652 TL idari para cezasının uygulandığı, aynı kanunun "Karayolu üzeri park yerindeki araçlardan park yerini tespite yetkili idarece veya bu idare tarafından işletme izni verilmediği halde park ücreti almak veya almaya teşebbüs etmek" içerikli 79'uncu maddesi gereğince de adli işlem yapıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER