HaberlerGündemİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

İstanbul’da yağması beklenen kar, yoğun bir şekilde başladı.

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

Akşam saatlerinde önce kuzey ilçeleri ve Anadolu yakasında başlayan kar yağışı, kısa süre içerisinde ilin tamamında görülmeye başlandı.

Anadolu yakasında Tuzla, Pendik ve Sancaktepe gibi şehrin uç kısımlarında kalan ilçelerde yeri beyaza bürümeye başlayan kar yağışı, Avrupa yakasında ise Arnavutköy, Başahşehir ve Büyükçekmece gibi ilçelerde de aynı manzara görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre, bu gece ve yarın yoğun bir şekilde sürmesi beklenen yağışların Çarşamba gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Yağışların trafikte olumsuzluğa sebep olmaması için İBB tarafından il genelinde 60 noktada kurulan Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS kuruldu. Sisteme gelen mesajlar doğrultusunda ekipler çalışmalarını yürütecek.

Çalışmalar kapsamında bin 351 araç- iş makinesi ve 7 bin 31 personeli ile görev yapacak.

İLGİLİ HABERLER

Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekHayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıKuzuların anneleriyle buluşma sevinciKuzuların anneleriyle buluşma sevinciBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralı
SIRADAKİ HABER