HaberlerGündemİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yüzde 40'ı aştı

İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yüzde 40'ı aştı

Doluluk oranları yüzde 20'nin altına düşen barajlardaki su seviyesi, son günlerde yaşanan kar ve yağmur şeklindeki yağışların ardından arttı.

İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yüzde 40'ı aştı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) verdiği son bilgilere göre barajların doluluk oranı yüzde 40,39'a ulaştı.

Bir kaç hafta önce kuruma seviyesine gelen Kazandere 47,58'e, Papuçdere ise 13,55'e yükseldi. Istırancalar barajında ise doluluk yüzde 63,24'e ulaştı.

Yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek Marmara Bölgesinde barajlardaki su seviyesinin yükselişinin sürmesi bekleniyor.

 

İLGİLİ HABERLER

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 55'i geçtiİstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 55'i geçtiIlısu Baraj Gölü’ne girilmemesi uyarısı yapıldıIlısu Baraj Gölü’ne girilmemesi uyarısı yapıldıElazığ'ın ilçelerinde arazi toplulaştırma çalışmaları devam ediyorElazığ'ın ilçelerinde arazi toplulaştırma çalışmaları devam ediyorMemur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Gök’ten "Hocalı Katliamı" mesajıMemur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Gök’ten "Hocalı Katliamı" mesajıMardin’de iki sığınakta yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildiMardin’de iki sığınakta yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi
SIRADAKİ HABER