HaberlerGündemİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyor

İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyor

Doluluk oranları yüzde 20'nin altına düşen barajlardaki su seviyesi geçen hafta yaşanan kar ve yağmur şeklindeki yağışların ardından arttı.

İstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyor

İSKİ'nin verdiği son bilgilere göre barajların doluluk oranı yüzde 31,89'a ulaştı. Barajların doluluk oranlarındaki artış 14 gün içindeki yüzde 12,73 oldu.

Bir kaç hafta önce kuruma seviyesine gelen Kazandere 35,40'a Papuçdere ise 13,38'e yükseldi. Istırancalar barajında ise doluluk yüzde 54,45'e ulaştı.

Yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek Marmara Bölgesinde barajlardaki su seviyesinin yükselişinin sürmesi bekleniyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir içi otobüs hatlarını genişletiyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir içi otobüs hatlarını genişletiyorMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 20 şüpheli yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 20 şüpheli yakalandıVan'da hasarlı yapılar yıkılıyorVan'da hasarlı yapılar yıkılıyor İçişleri Bakanı Soylu: "Doğayı tanımak ve depremlerle yaşamaya alışmak gerekiyor"İçişleri Bakanı Soylu: "Doğayı tanımak ve depremlerle yaşamaya alışmak gerekiyor"Traktörün altında kalan genç öldüTraktörün altında kalan genç öldü
SIRADAKİ HABER