HaberlerGündemİstanbul'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakiler için uygulanan toplu taşıma yasağı kalktı

İstanbul'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakiler için uygulanan toplu taşıma yasağı kalktı

Coronavirüs ile mücadele kapsamında 15 Ocak tarihinden bu yana 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için uygulanan toplu taşımaya binme yasağı kaldırıldı.

İstanbul'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakiler için uygulanan toplu taşıma yasağı kalktı

Kademeli normalleşme kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan şehirlerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için uygulanan toplu taşıma araçlarını kullanma kısıtlaması kaldırıldı. Yüksek risk grubunda bulunan İstanbul'da ise bugün itibarı ile toplu taşıma yasağı kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 15 günde bir açıklanacak olan Coronavirus haritası doğrultusunda yasak ve kısıtlamalar kalkacak veya yeni yasaklar uygulanacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER