HaberlerGündemİstanbul'da 119 Çinli gözaltına alındı

İstanbul'da 119 Çinli gözaltına alındı

​Kripto para çağrı merkezi kuran şüphelilere yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyonda 119 Çinli gözaltına alındı.

İstanbul'da 119 Çinli gözaltına alındı

Türkiye'de çalışmak vaadiyle Çin'den getirilen bilgisayar mühendisi ve programcısı 101 kişi, 18 Çinli tarafından İstanbul'da kiralanan 9 villada alıkonulduğu belirtildi.

Dolandırıcı 18 kişilik Çinli şebekesi, alıkoydukları bilgisayar mühendisi ve programcılarıyla birlikte kripto para çağrı merkezi kurdu.

İnternet üzerinden Çin’e "kripto para danışmanlığı" şeklinde reklam veren şüphelilerin, dolandırdıkları kişilere "Sanal paranızı bize teslim edin, biz iki katını kazanıp geri size teslim verelim" dedikleri ileri sürüldü.

Çin'den çalışma vaadiyle kandırılarak getirilen 2 kişi dolandırıcılık olayını polise ihbar etti. Kendilerinin zorla çalıştırıldığını ve site içerisinde onlarca kişinin zorla tutulduğunu ileri süren 2 Çinlinin ihbarından sonra Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda 101 çalışan ve 18 şüpheli gözaltına alındı.

9 ayrı villada yapılan aramada; bir milyon 500 bin lira para, 712 cep telefonu, 112 bilgisayar, 677 sim kart, para sayma makinesi ve çok sayıda harddiske el koyuldu.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER