HaberlerGündemİstanbul beyaz örtüye teslim oldu

İstanbul beyaz örtüye teslim oldu

İstanbul'da cuma günü öncelikle şehrin yüksek kesimlerinde başlayan ve hafta sonu etkisini arttıran kar yağışı, gece saatlerinde şehrin tüm ilçelerini beyaza bürüdü.

İstanbul beyaz örtüye teslim oldu

Meteoroloji İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve AKOM verilerine göre hafta sonu yağması beklenen ve ardından şehrin birçok bölgesinde etkili olan kar yağışı devam ediyor.

Cumartesi günü yoğun bir şekilde yağan kar, pazar günü yerini soğu ve dondurucu havaya bıraktı. Gece saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan kar yağışı şehrin tamamını beyaz örtüyle kapladı.

İstanbul'da susuzluk sorununa olumlu etki yapması beklenen kar yağışı, trafikte yoğunluğa sebep oldu. Şehri beyaz bir örtü ile kaplayan kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Yağışların trafikte olumsuzluğa sebep olmaması için İBB tarafından il genelinde çalışmalar devam ediyor.

AKOM'dan yapılan açıklamada, "İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren mola veren kar yağışı sabah erken saatlerinden itibaren kuzey bölgelerimizde tekrar etkili olmaya başlamıştır. İlerleyen saatlerde yağışın il genelinde yayılarak yer yer kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. An itibarı ile-1 ila -9 derece arasında seyreden dondurucu soğuklar ve sabah trafiği göz önünde bulundurularak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz ediyor" ifadeleri kullanıldı. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER