HaberlerGündemİstanbul'a yeniden kar geliyor

İstanbul'a yeniden kar geliyor

AKOM verilerine göre Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasıyla birlikte yarından itibaren Marmara bölgesi ve İstanbul'da karla karışık yağmur yağışı görülecek.

İstanbul'a yeniden kar geliyor

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesinde seyreden ılık ve yağışlı hava çarşamba öğle saatlerinden itibaren yerini Balkanlar üzerinden gelecek olan yeni bir soğuk hava dalgasına bırakması bekleniyor.

Hava sıcaklığı düşecek

AKOM’un verilere göre güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65km/s aralığında hızla esen rüzgârın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor.

Kuzeyden gelen soğuk havanın etkisiyle hâlihazırda 15°C olan sıcaklıklar, 8 ile 12 °C birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

Şehrin dışında kalan kesimlerde kar yağışı bekleniyor

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeniyle yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 °C daha fazla azalması halinde yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşaydı.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildiMalatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildiBarış Pınarı Bölgesi'ne 28 tır insani yardım gönderildiBarış Pınarı Bölgesi'ne 28 tır insani yardım gönderildiSiirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorSiirt'in Güres Caddesi modern ve güzel bir görünüme kavuşuyorReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıReyhanlı sınırında DAİŞ mensubu bir kişi yakalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandıGaziantep’te gençlik merkezlerinden yüzbinlerce kişi faydalandı
SIRADAKİ HABER