HaberlerGündemİstanbul'a yeniden kar geliyor

İstanbul'a yeniden kar geliyor

AKOM verilerine göre Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasıyla birlikte yarından itibaren Marmara bölgesi ve İstanbul'da karla karışık yağmur yağışı görülecek.

İstanbul'a yeniden kar geliyor

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesinde seyreden ılık ve yağışlı hava çarşamba öğle saatlerinden itibaren yerini Balkanlar üzerinden gelecek olan yeni bir soğuk hava dalgasına bırakması bekleniyor.

Hava sıcaklığı düşecek

AKOM’un verilere göre güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65km/s aralığında hızla esen rüzgârın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor.

Kuzeyden gelen soğuk havanın etkisiyle hâlihazırda 15°C olan sıcaklıklar, 8 ile 12 °C birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

Şehrin dışında kalan kesimlerde kar yağışı bekleniyor

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeniyle yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 °C daha fazla azalması halinde yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşaydı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER