HaberlerGündemİsmail Karasu"dan Stresten Uzak Durmanın Yolları

İsmail Karasu"dan Stresten Uzak Durmanın Yolları

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerlerine konuk olan Yaşam Koçu İsmail Karasu, Küçükçekmecelilere stresten uzak yaşamanın yollarını anlattı. Karasu, “Hayatın zor olduğunu kabul edin. Hayat bu noktadan sonra size daha da kolaylaşacaktır” dedi.

İsmail Karasu"dan Stresten Uzak Durmanın Yolları
Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerlerine konuk olan Yaşam Koçu İsmail Karasu, Küçükçekmecelilere stresten uzak yaşamanın yollarını anlattı. Karasu, “Hayatın zor olduğunu kabul edin. Hayat bu noktadan sonra size daha da kolaylaşacaktır” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerleri kapsamında Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk olan Yaşam Koçu İsmail Karasu, Küçükçekmecelilere stresten uzak yaşamanın yollarını anlattı.

Hayattaki misyonunu ‘hayatı dolu dolu yaşamak, sevmek, öğrenmek, öğretmek, hayata anlam katmak, iletişim kurmak, insanları cesaretlendirmek ve devamlı gelişime katkıda bulunmak’ olarak tanımlayan eğitim ve danışmanlık uzmanı İsmail Karasu, seminerde katılımcılara gündelik hayatta stresten uzak durmaya dair pek çok ipucu verdi.

Modern yaşamın hastalıkları beraberinde getirdiğini ve insanların bunlara karşı davranış geliştirdiğini belirten Karasu, stresin kansere yol açabilecek derecede tehlikeli olduğunu dile getirdi.

“NEFRET MERKEZLİ OLURSANIZ, BAĞIŞIKLIĞINIZ ÇÖKER”

İnsanların yaptığı işi, eşini, çocuklarını, arkadaşlarını, yaşadığı ortamı sevmesi gerektiğini belirten Karasu, “İnsanlarda kusur ararsanız, sizi hiç yanıltmazlar. Mutlaka bir kusur bulursunuz. Ancak güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız, güzelliğe odaklanın. Nefret merkezli olursanız bağışıklık sisteminiz bozulur ve çok kolay hasta olursunuz. Sevgi merkezli olmak gerekir. Stres, vücudumuzun yaşam tarzına verdiği tepkidir. Stresi hayatın bir parçası olarak kabul etmek gerekir” diye konuştu.

“HAYATIN ZOR OLDUĞUNU KABUL EDİN”

Yaşam Koçu Karasu, insanların stresten uzak durmak için kendisini iyi tanıması gerektiğini ifade ederek, hayatını hoşgörü, sevgi, anlayış, sabır ve empatiyle sürdürmesinin önemine dikkat çekti.

Sabrın duygusal bir zeka becerisi olduğunu da ifade eden İsmail Karasu, “Hayatın zor olduğunu kabul edin. Hayat bu noktadan sonra size daha da kolaylaşacaktır. İş hayatınız sizi sıkıyorsa, onu zorunluluk olarak görmeyin. İyi ki işim var deyin. Şükredin. Geçmişe takılıp kalmayın. Asla geçmişiniz, geleceğiniz değildir, unutmayın. Affedici olun. 'Ne kadar şanslı ve ayrıcalıklıyım. Kendinize telkin verin ve en önemlisi sahip olduklarınızın farkına varın' diye konuştu” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiBitlis'te bazı bölgeler bir yıllık "Özel güvenlik bölgesi" ilan edildiKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıKarda mahsur kalan hamile kadın hastaneye ulaştırıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i kabul ettiDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladı
SIRADAKİ HABER