HaberlerGündemİŞKUR Batman'da 120 kişiye meslek kursu açılması için protokol imzaladı

İŞKUR Batman'da 120 kişiye meslek kursu açılması için protokol imzaladı

İŞKUR, Batman Belediyesi ile Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü arasında 8 meslekte 120 kişiye yönelik meslek edindirme programları için iş birliği protokolü imzaladı.

İŞKUR Batman'da 120 kişiye meslek kursu açılması için protokol imzaladı

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz şunları söyledi; “İl Müdürlüğü olarak nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Mesleki Eğitim Kurslarımız, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ve Batman Belediyesi ile iş birliği ile açılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Üretmeye, kalkınmaya ve büyümeye devam ediyoruz”

Eviz “Bu kapsamda 8 meslekte 120 kişiye yönelik meslek edindirme programları için işbirliği protokolü imzaladık. Açılacak olan programlara vatandaşlarımız bugün itibarı ile başvuru yapabileceklerdir. Küresel düzeyde yaşanan salgının olumsuzluklarına rağmen Batman olarak üretmeye, kalkınmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Belediye Başkan Vekili Vali Hulusi Şahin’in himayelerinde özellikle kadın istihdamının artırılması amacıyla ortak güç birliği ile bu projeleri hayata geçiriyor, hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“Batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum”         

HEM Müdürü Bilal Serik ise “Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü olarak meslek edindirme programlarında eğiticilerin sağlanması, modüler programların onaylanması ve takibini yürütmekteyiz. İŞKUR ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile hayata geçecek olan 120 kişilik bu projelerin Batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Gerekli araç, gereç ve malzeme temin edilmesini sağlıyoruz”

Batman Belediye Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aslı Tan Konaç ise şöyle konuştu:

“Belediye Başkan Vekilimiz ve aynı zamanda Valimiz Sayın Hulusi Şahin’in talimatları doğrultusunda Kadın ve Aile Hizmet Müdürlüğümüz kadınlarımızın iş hayatına katılımını sağlamak ve meslek edindirmek amacıyla İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği ile 8 programda kadın katılımcılara yönelik çeşitli eğitimler verilecektir. Müdürlük olarak yer temin edilmesi programlar için gerekli araç, gereç ve malzeme temin edilmesini sağlıyoruz. Bu projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER