HaberlerGündemİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktı

İş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktı

​Diyarbakır’da bir tekstil atölyesine girerek içinde işçilerin maaşı olan 350 bin TL olan para kasasını çalan hırsızlardan birinin, atölyenin eski çalışanı olduğu ortaya çıktı.

İş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktı

Bismil'in Akpınar Mahallesi 312'nci Sokak'ta bulunan tişört ve tulüm atölyesine  geçtiğimiz hafta gece geç saatlerinde pencereden giren maskeli ve eldivenli giren 4 hırsız, iş yerindek 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar ve sadaka kutusunu birlikte işçilerin parası içinde olduğu kasayı alarak kayıplar karışmıştı.

Hırsızlık olayının ardından çalışma başlatan Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, çevrede bulunan 23 adet güvenlik kamerasını inceleyerek olayı 6 şahsın gerçekleştirdiğini tespit etti.

Zanlıların kimlik bilgilerini de tespit eden ekipler, olayı gerçekleştiren 3 şahıstan M. Seven, N.A ve A.A'nın ikamet ettikleri adreslere operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Tutuklanan şahıslardan M. Seven, bahse konu tekstil atölyesinde daha önce çalışan elemanlardan olduğu ve hırsızlık olayından bir hafta önce işten çıktığı öğrenildi.

Zanlıların, çelik kasayı Dicle Nehrine attıklarına dair itirafının ardından Bismil Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi ekipleri kasayı nehirden çıkardı.

İçerisinde sadece evraklarıN bulunduğu kasa iş yeri sahibine teslim edildi.

Olaya karışan ve çalınan paraların kendilerinde olduğu öğrenilen diğer 3 şahsı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyorİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyor
SIRADAKİ HABER