HaberlerGündemİş adamları ve cemevi dernekleri iftarda buluştu

İş adamları ve cemevi dernekleri iftarda buluştu

Turhal'daki iş adamları ve cemevi dernekleri, iftar yemeğinde bir araya geldi.

İş adamları ve cemevi dernekleri iftarda buluştu
Turhal'daki iş adamları ve cemevi dernekleri, iftar yemeğinde bir araya geldi.

Turhal Yüzbaşıoğulları Düğün Salon'unda verilen dostluk ve dayanışma yemeğine, Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, Turhal İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, Turhal Alevi Dernekleri Başkanı Hami Özev (Gülami Dede), Turhal Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sami Dinler, Alevi dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Turhal Alevi ve Kültür Derneği Başkanı Gülami Dede, Hacı Bektaşi Veli'nin 'İncinsen de incitme, düşmanının da insan olduğunu unutma' sözünü hatırlatarak, bu sözün Aleviliğin genel prensibi olduğunu ifade etti. Katılımcılara, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Gülami Dede, "Bu ülkenin birlik ve beraberliğini kimse bozamayacak." dedi.

Derneğin iftar programından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, ülkedeki birlik, beraberlik ve kardeşlik dokusunun bozulmaması için herkesin meseleye katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Programa konuşmacı olarak katılan Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, Hz. Ali'nin İslam tarihindeki yeri ve önemini anlattı. Eğri, şöyle konuştu: "Hak, Ali ile beraberdir, Ali de Hak'la beraberdir. Peygamber Efendimiz (sav) Hz. Ali'ye 'Etin etimdir. Kemiğin kemiğimdir, kanın kanımdır, canın canımdır, cismin cismimdir, ruhun ruhumdur' buyurmuştur. O yüzden Hak'kı Muhammed'den (sav), Muhammed'i (sav) Ali'den ayırmak mümkün değil. Ayıramayız, o yüzden hakkı bilmenin adı olan tasavvufun sultanı Hz. Ali'dir. Hz. Muhammed (sav) şehrine girmek istiyorsanız Ali kapısından gireceksiniz. Şimdilerde her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sadece Ramazanlarda değil değişik vesilelerle bir araya gelerek kardeşlik duygumuzu daha da güçlendirelim."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER