HaberlerGündemİran'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

İran'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Ferazmend'eye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik iddialar ile ilgili tepki dile getirildi.

İran'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

İran'ın Ankara Büyükelçisi Farazmend'eye, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in tweeti, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Derya Örs'ün İran Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik iddialara dair tepki dile getirildi.

İran Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de okuduğu şiir nedeniyle Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Örs'ü çağırmış ve kendisine sert kınama iletmişti.

İran Dışişleri Bakanı Zarif de Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu şiirin İran'ın toprak bütünlüğünü hedef aldığını belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

DEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiMidyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Midyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”
SIRADAKİ HABER