HaberlerGündemİran Dışişleri Bakanı Zarif: "Türkiye ile iş birliği hayati öneme sahip"

İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Türkiye ile iş birliği hayati öneme sahip"

​Zarif, Türkiye ile İran arasında ikili ilişkiler ve bölgesel meselelerdeki iş birliğinin hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Türkiye ile iş birliği hayati öneme sahip"

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Türkiye'deki yetkililerle görüşmeden önce İran devlet televizyonuna konuştu.

Zarif, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini belirterek, "İlişkilerimiz sürekli istişareleri gerektiriyor çünkü Türkiye ile ikili ilişkiler ve bölgesel iş birliği hayati öneme sahip." dedi.

Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ ile ilgili iş birliği platformu önerilerine ilişkin de konuşan Zarif, "Bu mekanizma daha önce Sayın Erdoğan ve bölgedeki diğer yetkililer tarafından gündeme getirilmişti. Bu konuda da görüşmelerim oldu. Görüşmelerin sonucunu Türk yetkililerle paylaşacağım çünkü bu özellikle transit alanında iş birliği açısından önemli bir konu." ifadelerini kullandı.  

İLGİLİ HABERLER

TÜBİTAK 20 personel alacakTÜBİTAK 20 personel alacakTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıAnne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Anne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Doğal gaz fiyatlarına zamDoğal gaz fiyatlarına zamYeni haftada yağışlar geri dönüyorYeni haftada yağışlar geri dönüyor
SIRADAKİ HABER