HaberlerGündemİran, Amerikan güçlerinin Suriye’den çıkmasını istedi

İran, Amerikan güçlerinin Suriye’den çıkmasını istedi

İran’ın BM Daimi Temsilcisi Mecid Tahti Revançi, Amerika’nın Suriye’deki güçlerinin varlığının yasa dışı ve gizli hedefler için olduğunu belirterek, bu güçlerin Suriye’yi terk etmeleri gerektiğini ifade etti.

İran, Amerikan güçlerinin Suriye’den çıkmasını istedi

BM Güvenlik Konseyinde Suriye ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Revançi, herkesin Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı, birlik ve toprak bütünlüğüne saygı duyması gerektiğini belirtti.

Suriye’de her türlü ayrılıkçı ve gayrı meşru bağımsızlık hareketlerine karşı çıkan Revançi, Suriye hükümetinin izni olmadan o ülkede bulunan tüm güçlerin o ülke topraklarını terk etmeleri gerektiğini söyledi.

İran’ın tam olarak Suriye krizinin siyasi yollarla çözümü yönündeki taahhüdüne bağlı olduğunu ifade eden Revançi, bu mesajın en son Suriye yeni Dışişleri Bakanının Tahran ziyaretinde verildiğini söyledi.

Suriye Anayasa Komitesini işleyişine değinen Revançi, bu komitenin hiçbir siyasi baskıya maruz kalmadan faaliyetlerini devam etmesi gerektiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiDışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldı
SIRADAKİ HABER