HaberlerGündemIrak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Irak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açılamada, Irak'ın kuzeyinde 'Pençe-Kaplan Operasyonu'nda tespit edilen çok sayıda sığınak ve mağarada PKK’ye ait yeni mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildiği bildirildi.

Irak'taki operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

MSB açıklamasında, "Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kaplan Operasyonu ile terör örgütü PKK’nin inlerine girmeye devam ediyoruz. Bölgede kahramanca ve fedakarca görev yapan Komandolarımız, tespit ettikleri çok sayıda sığınak ve mağarada terör örgütü PKK’ye ait yeni mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirdi. Bulunan mühimmat METİ timimizce yerinde imha edildi." denildi.

Açıklamada, "Bölgede yapılan arama-tarama faaliyetleri sonucunda; 80 Ak-47 piyade tüfeği mühimmatı, 25 Ak-47 piyade tüfeği şarjörü, 18 Kanas şarjörü, bir EYP, çok sayıda EYP yapımında kullanılan elektrikli fünye ve malzemeler, 3 sevk fişeği, bir keskin nişancı kıyafeti, 2 dürbün, bir pusula, bir holografik nişangâh, 10 termal kıyafet, 5 oksijen tüpü, 15 termal şemsiye, bir hilti ve bir jeneratör ele geçirildi." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER