HaberlerGündemİpekyolu ilçesine 6 yeni yol

İpekyolu ilçesine 6 yeni yol

Van İpekyolu Belediyesi, ilçede sürdürdüğü yol yapım, yeni yol açma, bakım ve onarım çalışmalarına bir yenisini ekledi. İlçe Belediyesine bağlı ekipler, Şerefiye Mahallesi'nde 6 yeni yol açma çalışması başlattı.

İpekyolu ilçesine 6 yeni yol

İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün yol yapım ve yeni yol açma çalışmalarında bu seferki durak; Şerefiye Mahallesi oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü, Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi, Ordu Caddesi, DSİ Şubesi arkası ve Belediyeye ait İpek Park alanlarında 6 adet yeni yol açma çalışmasının startını verdi.

Çalışmaların tamamlanması ile söz konusu cadde ve sokaklar üzerinde ikamet eden mahalle sakinlerinin, 60-70 yıllık yol sorunları da çözüme kavuşmuş olacak.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Şerefiye Mahallesi'nde başlatılan yol açma çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemeler sırasında ilçe halkıyla bir süre sohbet eden Aslan, yetkililere yol açma çalışmasının kısa sürede çözülmesi talimatını vererek imar sıkıntısı olmayan yeni yol açma çalışmalarının da devam edeceği müjdesini verdi.

İpekyolu Belediyesi olarak yolu medeniyetle eşdeğer tuttuklarını belirten Aslan, yol yapımına başlamadan önce vatandaşlardan gelen talepleri dikkate aldıklarını, bu konuda muhtarlar ve halkın görüş ve önerileri doğrultusunda, öncelik durumuna göre yol yapım çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER