HaberlerGündemİpekyolu ilçesine 6 yeni yol

İpekyolu ilçesine 6 yeni yol

Van İpekyolu Belediyesi, ilçede sürdürdüğü yol yapım, yeni yol açma, bakım ve onarım çalışmalarına bir yenisini ekledi. İlçe Belediyesine bağlı ekipler, Şerefiye Mahallesi'nde 6 yeni yol açma çalışması başlattı.

İpekyolu ilçesine 6 yeni yol

İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün yol yapım ve yeni yol açma çalışmalarında bu seferki durak; Şerefiye Mahallesi oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü, Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi, Ordu Caddesi, DSİ Şubesi arkası ve Belediyeye ait İpek Park alanlarında 6 adet yeni yol açma çalışmasının startını verdi.

Çalışmaların tamamlanması ile söz konusu cadde ve sokaklar üzerinde ikamet eden mahalle sakinlerinin, 60-70 yıllık yol sorunları da çözüme kavuşmuş olacak.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Şerefiye Mahallesi'nde başlatılan yol açma çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemeler sırasında ilçe halkıyla bir süre sohbet eden Aslan, yetkililere yol açma çalışmasının kısa sürede çözülmesi talimatını vererek imar sıkıntısı olmayan yeni yol açma çalışmalarının da devam edeceği müjdesini verdi.

İpekyolu Belediyesi olarak yolu medeniyetle eşdeğer tuttuklarını belirten Aslan, yol yapımına başlamadan önce vatandaşlardan gelen talepleri dikkate aldıklarını, bu konuda muhtarlar ve halkın görüş ve önerileri doğrultusunda, öncelik durumuna göre yol yapım çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER