HaberlerGündemİpekyolu Belediyesi tarafından "Vanlı Ali" isimli oyun sahneledi

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vanlı Ali" isimli oyun sahneledi

​Van'ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıl dönümü dolayısıyla "Vanlı Ali" isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

İpekyolu Belediyesi tarafından "Vanlı Ali" isimli oyun sahneledi

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıl dönümünde Yaşar Yayan’ın yazıp yönettiği bir saatlik "Vanlı Ali" isimli tiyatro oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, oyun sonunda bir konuşma yaparak Çanakkale Zaferinin 106 yıl önce tüm zorluklara rağmen kazanılmış şanlı bir zafer olduğunu belirtti.

Aslan, "Çanakkale'de 106 yıl önce bir destan yazıldı. Bizde bugün burada bu zaferi ilan ediyoruz ve anıyoruz. Sadece Çanakkale Zaferi değil çok daha öncesinde kazandığımız zaferler var ve bu zaferler de şehit olan atalarımız sayesindedir. Vatan sadece bir toprak parçası değil vatan ana, yar, uğruna ölünecek en kutsal değerdir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER