HaberlerGündemİllerin risk durumu nasıl belirlendi?

İllerin risk durumu nasıl belirlendi?

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin risk kategorilerinin belirlenmesinde 100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısının da dikkate alındığını açıkladı.

İllerin risk durumu nasıl belirlendi?

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda illerin risk kategorilerinin nasıl belirlendiğine açıklık getirdi.

Koca, "Bilim Kurulumuz, illerin risk kategorilerini belirlemede 100.000 nüfusa düşen haftalık vaka sayısı ile birlikte yapılan PCR testlerinin pozitiflik oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve entübe hasta artışını dikkate aldı. Kademeli normalleşmek elimizde." dedi.

Bakan Koca, bir önceki paylaşımında illerin risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığını; bunların düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendiğini açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER