HaberlerGündem"İlkokul Öğrencileri 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentini Geziyor" Etkinliği

"İlkokul Öğrencileri 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentini Geziyor" Etkinliği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’nin işbirliğinde Eskişehir’in ilçelerdeki ilkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen kültür turları etkinliği başarıyla tamamlandı.

"İlkokul Öğrencileri 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentini Geziyor" Etkinliği
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’nin işbirliğinde Eskişehir’in ilçelerdeki ilkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen kültür turları etkinliği başarıyla tamamlandı.

“İlkokul Öğrencileri 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentini Geziyor” etkinliği kapsamında 8-30 Mayıs 2013 tarihleri arasında Eskişehir’in 10 ilçesinden 850 öğrenci Eskişehir’in kent merkezindeki müze ve parkları rehberler eşliğinde gezdi. Etkinlik, 30 Mayıs 2013 tarihinde Mihalıççıklı ilkokul öğrencilerinin gezisiyle tamamlandı. Her ilçeden 86 ilkokul öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe Alpu, Beylikova, Günyüzü, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Mihalıççık ilçelerinden ilkokul öğrencileri katıldı. Öğrenciler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle Eskişehir kent merkezine getirilerek, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Kentpark, Cam Sanatları Müzesi ve Cumhuriyet Tarihi Müzesi gezdirildi.

Etkinliğin koordinatörü Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’nden Yrd. Doç. Dr. H. Rafet Yüncü, Eskişehir’in 10 ilçesinden öğretmenlerinin nezaretinde geziye katılan öğrencilerin kültür ve kent bilgilerinin artırılmasının amaçlandığını söyleyerek, öğrencilerin Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı, Kent Parkı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ile Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi’nin gezdirildiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Yüncü, etkinliğin gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı başta Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile geziye katılan ilkokulların öğretmenlerine ve Anadolu Üniversitesi mensuplarına teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından Eskişehir’in kent merkezine uzak mahallelerdeki ilkokullarda öğrenim öğrencileri kapsayan bir etkinlik daha gerçekleştirilmişti. Skal Eskişehir Derneği’nin işbirliğinde, Tepebaşı ve Odunpazarı belediyelerinin araç, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teknik desteğiyle gerçekleştirilen bu etkinliğe bin 300 ilkokul öğrencisi katılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Van'da kapanan yolları açma çalışmaları sürüyorVan'da kapanan yolları açma çalışmaları sürüyorİstanbul'da Yeditepe Huzur uygulamasıİstanbul'da Yeditepe Huzur uygulamasıKar ve dondurucu soğuk Doğu Bölgesinde etkili oluyorKar ve dondurucu soğuk Doğu Bölgesinde etkili oluyorMardin'de sis nedeniyle zincirleme kazaMardin'de sis nedeniyle zincirleme kazaTekel bayilerinin muhasebe işini yapmak caiz midir?Tekel bayilerinin muhasebe işini yapmak caiz midir?
SIRADAKİ HABER