HaberlerGündemİlhan Aydın Etso Meclisi"ne Konuk Oldu

İlhan Aydın Etso Meclisi"ne Konuk Oldu

Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) Eylül Ayı Meclis Toplantısı’na konuk oldu.

İlhan Aydın Etso Meclisi"ne Konuk Oldu
Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) Eylül Ayı Meclis Toplantısı’na konuk oldu.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu toplantının açış konuşmasını Meclis Başkanı Saim Özakalın yaptı. Daha sonra Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Akal tarafından aylık faaliyetler hakkında üyelere bilgi verildi. Akal’ın ardından, toplantıya konuk olan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, kurumun çalışmaları ve son düzenlemeler konusunda ETSO Meclisi’ne bir sunum yaptı. Konuşmasında, 3516 Sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu çerçevesinde yapılan işlemler hakkında bilgi veren İlhan Aydın, il ve ilçelerde toplam 140 adet akaryakıt istasyonu, 110 adet LPG istasyonu, 250 kuyumcu, 180 eczane, 90 adet kantar bulunduğunu belirterek, vinç ve laboratuar donanımlı özel araçla bölgedeki 13 ilde hizmet verdiklerini söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, 5084 sayılı yasa kapsamında sağladığı enerji desteğiyle ilgili de bilgi aktaran Aydın, “Sanayi tesislerimize çalıştırdıkları işçi sayısına göre, maksimum yüzde 40-50 oranında enerji indirim sağlanmıştır. 2005 yılından 2012 yılına kadar 33 tesis toplamda, 24 milyon 156 bin 406 lira değerinde enerji desteğinden yararlandırılmıştır.” diye konuştu.

Erzurum’daki küçük sanayi siteleri ve organize sanayi bölgeleri hakkında da bilgi veren Aydın, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı proje ihalesinin 2012 yılı Ocak Ayı’nda yapıldığını hatırlatarak, Ekim ayının ilk haftasında da altyapı proje uygulama ihalesinin yapılacağını söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın konuşmasının ardından Meclis üyelerinin sorularını cevaplandırdı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER