HaberlerGündemİletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklama

İletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Samsun’da bir kadının eski eşi tarafından darp edilmesine tepki göstererek, hesabın en ağır şekilde sorulacağını belirtti.

İletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklama

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Altun, "Gözü dönmüş cani, emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alındı. Bu vahşetin hesabı en ağır şekilde sorulacaktır. Olayın yakından takipçisiyiz. Şiddete uğrayan anne ile biricik evladının yanındayız." ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında Altun, şu ifadelere yer verdi:

Ey kadını aciz gören sefil zihniyet. Kadının anneliğinde kâinatın sırrı, yoldaşlığında hayatın mutluluğu vardır. Şiddetin her türlüsüne elbette karşıyız ama böylesine kıymetli olan bir varlığa karşı şiddetin daha çok karşısındayız. Rabbim kimseyi sevgiden, merhametten ve vicdandan yoksun bırakmasın. Kadınlarımızın dünyamızı aydınlatan ışığı hiç sönmesin.

Eski eşini sokak ortasında darp eden zanlı tutuklanırken, darp edilen kadın ve 5 yaşındaki çocuğu koruma altına alındı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER