HaberlerGündemİletişim Başkanı Altun'dan Kılıçdaroğlu'na İstanbul Sözleşmesi tepkisi

İletişim Başkanı Altun'dan Kılıçdaroğlu'na İstanbul Sözleşmesi tepkisi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesiyle ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

İletişim Başkanı Altun'dan Kılıçdaroğlu'na İstanbul Sözleşmesi tepkisi

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilere tepki gösteren İletişim Başkanı Altun, "bu iş bitti" diyerek fesih bildiriminin Avrupa Konseyi Sekreteryası'na ulaştığını söyledi.

Sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlunu sert bir dille eleştiren Altun, şu ifadeleri kullandı:

"CHP tarihinin gördüğü göreceği en beceriksiz parti kişisi yine zırvalamış. 'İstanbul sözleşmesinden ancak Meclis kararıyla çıkılır' demiş.

Eski sistemde yürütmeyi temsilen Bakanlar Kurulu bu kararı verirdi. Şimdi ise yürütmeyi Cumhurbaşkanı temsil ediyor.

Gazi meclisimizin yaptığı ve aziz milletimizin referandumla onayladığı yönetim sistemimizden bihaber olan bu zavallı kendince hukuk dersi veriyor. Birde parmak sallayarak tehditler savuruyor. Yazıklar olsun sana!

Yönetim sistemimizi öğreneceksiniz.

Zahmet olmazsa '9 sayılı Milletlerarası Andlaşmaların Onaylanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3. Maddesi'ni oku, yönetim sistemimizi iyice anla ve saygı duy. Milletin iradesine hadsizce parmak sallama!

Bu iş bitti. Fesih bildirimimiz Avrupa Konseyi Sekreteryası’na ulaştı. Avrupa Konseyi Anlaşmalar Bürosu sözleşmenin 1 Temmuz itibarıyla ülkemiz bakımından yürürlükten kalkacağını teyit etti. Demek ki neymiş? Her şey usûlüne uygunmuş. Ülkeni biraz olsun tanı! Yalanı bırak artık!"  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER