HaberlerGündemİl Müdürü İnanç son 5 yılda Van’da yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi

İl Müdürü İnanç son 5 yılda Van’da yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi

​Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Müdürlüğünün yapımı tamamlanan ile yapımı planlanan, devam eden tesisler ve faaliyetleri anlattı.

İl Müdürü İnanç son 5 yılda Van’da yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi

Slayt gösterim eşliğinde basın mensuplarına bilgi veren İnanç, Van’daki spor alanlarını baştan sona yenilediklerini ve UEFA standartlarına uygun hale getirdiklerini söyledi.

Van’ın gençlerine büyük önem verdiklerini belirten İnanç, gençlerin daha iyi ortamlarda spor yapabilmeleri için ellerinden gelen çabayı harcadıklarını belirtti.

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Spor Hizmetleri Müdürü Yalçın Özdemir, Gençlik Hizmetleri Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, Yurt Hizmetleri Müdürü Şeref Yıldız, TFF Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, ASKF Başkanı Ramazan Kıvanç, şube müdürleri ve ilçe müdürleri katıldı.

Konuşmasına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan İnanç, “2015 yılında atandığım Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevimde ilimize elimizden geldiği kadar gayret sarf ederek hizmet ettik. 6 yılda Van’ımız ve ilçelerimizde çok güzel işlere imza attık. Görev sürem boyunca her zaman şeffaflığa, dürüstlüğe ve çalışkanlığa çok büyük önem verdik. Van ve ilçelerinde spor salonlarını yenileyerek tekrar vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Belki basına fazla yansıtamadık ama her zaman üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirdik” diye konuştu.

Van’da yapılması planlanan yatırımlar

Van’da 2015-2021 yılları arasında gerçekleştirdikleri yatırımlardan söz eden İnanç, yapılması planlanan yatırımlar hakkında da şunları söyledi:

Yüksek seyirci kapasiteli stadyum, İpekyolu 2.000 seyirci kapasiteli spor salonu, Tuşba 1.500 seyirci kapasiteli spor salonu, Tuşba yarı olimpik yüzme havuzu, Edremit yarı olimpik yüzme havuzu, Erciş yarı olimpik yüzme havuzu, Edremit ilçesine 4 adet kapalı tenis kortu yapımı, İpekyolu ilçesine 3.000 seyirci kapasiteli atletizm sahası, Tuşba spor fabrikası, Edremit Sporcu Kamp Eğitim Merkezi, Edremit ilçe stadımıza soyunma odalı ve 1.000 seyirci kapasiteli betonarme tribün yapımı, Başkale, Çaldıran, Çatak, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp ve Saray ilçelerimize 500 seyirci kapasiteli Spor Salonları yapımı, Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Edremit, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp ve Saray İlçelerimize Gençlik Merkezleri yapımı, Başkale, Muradiye ve Tuşba (OSB) İlçelerimize UEFA standartlarında Futbol Sahaları yapımı, Süphan (İŞGEM) futbol sahasının yıkılarak yeniden yapılması, Bahçesaray ve Çatak’ta Rafting Parkuru yapımı, İpekyolu’nda kapalı buz pateni ve buz hokeyi pisti yapımı, YYÜ Kampüsü İçerisinde Bulunan Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarımıza ortak hizmet verecek çok amaçlı antrenman salonu yapımı, İpekyolu Gençlik Merkezi ve İlçe Müdürlüğümüzün bulunduğu binanın (Ezberciler İş Merkezi) onarımları ve Fıtness salonu yapımı, İpekyolu Ferdi Sporlar Merkezine 2 Minderli Güreş Salonunun Eklenilmesi, Olimpik yüzme havuzunun onarımları, İl Müdürlüğü ile Tuşba Gençlik Merkezi Çevre düzenlemesi ve açık alan anfi yapımı bu yılki yatırım programımız içerisinde yer almaktadır.

Toplantı çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Yapı kayıt belgesi olan konutlar hakkındaki tahliye kararına tepkiYapı kayıt belgesi olan konutlar hakkındaki tahliye kararına tepkiMeteoroloji'nin uyarıları sonrasında İstanbul'da beklenen kar yağışı başladıMeteoroloji'nin uyarıları sonrasında İstanbul'da beklenen kar yağışı başladıTSK'da FETÖ operasyonu: 3 kişi yakalandıTSK'da FETÖ operasyonu: 3 kişi yakalandıMetruk binalar tehlike saçıyorMetruk binalar tehlike saçıyorMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildi
SIRADAKİ HABER