HaberlerGündemİl Milli Eğitim Müdürü İnşaatçılığa Özendi

İl Milli Eğitim Müdürü İnşaatçılığa Özendi

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, inşaatı devam eden okullarda incelemelerde bulundu. İlci burada eline aldığı iş aletleriyle inşaatçılığa özendi.

İl Milli Eğitim Müdürü İnşaatçılığa Özendi
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, inşaatı devam eden okullarda incelemelerde bulundu. İlci burada eline aldığı iş aletleriyle inşaatçılığa özendi.

Sabahın erken saatlerinde Karaköprü İlçesinde yapımına başlanan 40 Derslikli ve 300 öğrenci pansiyonlu Kız İmam Hatip Lisesi inşaatı ile Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 40 Derslikli 300 Öğrenci kapasiteli lise inşaatlarına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Yapımı devam eden okul inşaatlarını dolaştıktan sonra bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Şanlıurfa’nın her ilçesinde, her mahallesinde bir okul inşaatımız var. Şanlıurfa’yı adeta eğitim şantiyesine dönüştürdük. Her gün bir okulumuzun inşaat temelini atıyoruz. Bu yıl yatırım programına aldığımız ve geçen yıldan inşaatları devam eden toplam 342 okul, 495 adet lojman, 30 Öğrenci pansiyonu, 17 spor salonu, 2 çok amaçlı salon ve 27 Atölye inşaatlarının bir kısmına başlanıldı. Bir kısmının da ihaleleri yapılıyor. Tabi bu okulların yapımında bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Başta Sayın Bakanımız ve Sayın Valimize eğitimciler adına çok çok teşekkür ediyorum. Bu inşaatlarımız bittiğinde Şanlıurfa eğitimdeki hak ettiği yere gelecektir. Bunun için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yine Şanlıurfa’ya 5 kampüs okul yapacağız bu yapacağımız kampüs okullarımızın üçünü Şanlıurfa merkeze, birini Siverek ilçemize, birini de Viranşehir ilçemize yapacağız. Bu kampüs okullarımız 417 derslikli olup, toplam 10 bin öğrenci kapasiteli olacak. Bu okullarımızda yüzme havuzu, 2000 öğrenci kapasiteli yurt, spor sahaları, spor salonları, yürüyüş parkurları, uzay izleme istasyonu (Planetaryum) laboratuvarlar olacak, biz bunun için çalışıyoruz ve çalışamaya da devam edeceğiz. Bu inşaatları yaparken genç tecrübeli mesai arkadaşlarımın desteklerini hep yanımda hissediyorum. Şanlıurfa’da normal eğitime geçiş için gerekli olan derslik ihtiyacı en kısa sürede tamamlayacağız. İnşallah bu okullarımızın açılışlarını da büyük bir heyecanla ve devlet büyüklerimizin katılacağı bir törenle yapacağız” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da haklarında hüküm bulunan 32 kişi yakalandıMalatya'da haklarında hüküm bulunan 32 kişi yakalandıAnkara'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden bin 315 kişiye ceza verildiAnkara'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden bin 315 kişiye ceza verildiBağlar'da yeni yerleşim yerlerinin sorunları çözülüyorBağlar'da yeni yerleşim yerlerinin sorunları çözülüyorAnkara'da uyuşturucu operasyonlarında 29 kişi tutuklandıAnkara'da uyuşturucu operasyonlarında 29 kişi tutuklandıGaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakGaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacak
SIRADAKİ HABER