HaberlerGündemİkna edilen 2 PKK mensubu teslim oldu

İkna edilen 2 PKK mensubu teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları neticesinde PKK'den kaçan 2 kişinin teslim olduğunu bildirdi.

İkna edilen 2 PKK mensubu teslim oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İkna çalışması sonucu, 2 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu. İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 2 örgüt mensubu, bugün ülkemize giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu" denildi.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2012 ve 2015 yıllarında örgüte katıldıkları, Suriye ve Irak'ta faaliyet yürüttüklerinin tespit edildiği aktarılan açıklamada, 2020 yılı içerisinde örgütten kaçarak teslim olanların sayısının 243’e yükseldiği ifade edildi.  

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçti
SIRADAKİ HABER