HaberlerGündemİkiz komiserlerin annesi: İki kolumu kopardılar

İkiz komiserlerin annesi: İki kolumu kopardılar

Sahur vakti gözaltına alınan ve günlerce adliye nezarethanesinde bekletilen polisler arasında iki evladı olan anne İlknur Bolat, "Onların da evlatları var, bir gün onlara da dönebilir bu olayların aynısı. Onlar da evlatlarını öyle görebilirler, görmek istemiyorlarsa çocukları bıraksınlar." dedi.

İkiz komiserlerin annesi: İki kolumu kopardılar
Sahur vakti gözaltına alınan ve günlerce adliye nezarethanesinde bekletilen polisler arasında iki evladı olan anne İlknur Bolat, "Onların da evlatları var, bir gün onlara da dönebilir bu olayların aynısı. Onlar da evlatlarını öyle görebilirler, görmek istemiyorlarsa çocukları bıraksınlar." dedi.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde oturan ve ikiz komiserler Ramazan ve Şeref Bolat’ın annesi yapılanlara tepki gösterdi. Oğullarından istihbarat şubede görev yapan Şeref Bolat daha önceki mahkemede sorgulanması sonucu tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Terör şubesinde görev yapan Ramazan Bolat ise dün akşam serbest bırakıldı.

Eşi ve iki gelini Çağlayan Adliyesi önüne giden, kendisi ise rahatsız olduğu için gidemeyen anne İlknur Bolat'ı, avukat Ömer Mutlu Erdoğan ve arkadaşları ziyaret etti. İlknur Bolat'ın çocuklarının vatan ve bayrak sevgisi ile görev yaptıklarını dile getiren avukat Erdoğan, bundan dolayı anne Bolat'a yanlarında getirdikleri bayrağı oğullarının yerine öperek teslim ettiklerini söyledi.

Bayrağı öperek alan anne Bolat ise çocuklarının üniversite sınavında derece yaptığını ama onların polisliği seçtiğini anlattı. Çocuklarının boğazından haram lokma girmediğini, ikisine de helal süt emzirdiğini kaydeden acılı anne İlknur Bolat, duygularını şöyle dile getirdi: "Bayramım ilk kez buruk ve hüzünlü geçiyor. Ben çocuklarımın yanında kaldım, gece gündüz demeden çalışıyorlardı. Yüzlerini dahi göremiyordum. Oradaki diğer polis arkadaşlarından da tanıdıklarım var, eve geliyorlardı. Hepsi tertemiz insanlar. Bu bayram böyle geçmiş olabilir ama gelecek bayramların çok güzel geçeceğine inanıyorum. Oğullarım zaten aklar ama daha da aklanacaklarına inanıyorum. Şeref tutuklandı. Oğlumun tutuklanma gerekçesi sözde hükümeti yıkıyorlarmış, tabiî ki yok böyle bir şey. Görev verildi, onlar da görevlerini yaptı. Yani büyüğü olan amiri görev verince yapmama şansı var mı? Benim çocuklarım görevlerini yaptı, kim ne derse desin, benim çocuklarım tertemiz. Hiçbir zaman kötülük yapmadılar, arkadaşlarına, komşularına sorabilirisiniz. İkisi de komiser, çok iyi üniversite kazandılar, ikisi de severek o mesleği seçti. Ama ödülü bu olmuş. Zaten ben buradan televizyondan olup bitenleri izliyorum. Ben de gidecektim oraya ama ben biraz rahatsızım, tansiyonum var benim. İki gelinim orada benim. Büyüklere sesleniyorum, hepsini çıkarsınlar şu mübarek bayramda onları orada neden süründürüyorlar. Kime ne yapmışlar, hepsi namazlı, abdestli insanlar. Bak orada sofra duası okuyorlar. Namaz kılıyorlar. Şartları neden zorlaştırıyorlar. Tuvalette banyo yapmışlar. Yattıkları ortamlar ne kadar kötü, benim çocuklarım kimseye eziyet etmedi. Ellerini vicdanlarına koysunlar, bıraksınlar hepsini, bütün anneler sevinsin ben de sevineyim. Benim iki kolum kopmuş gibi istiyorum. Ben çocuklarımı çok seviyorum."

"Onların da evlatları var, bir gün onlara da dönebilir bu olayların aynısı. Onlar da evlatlarını görebilirler, görmek istemiyorlarsa çocukları bıraksınlar." diyen Bolat, sözlerine şöyle devam etti: "Benim iki kolumu kopardılar. Ben de o koparanları Allah’a havale ediyorum. Kollarına taktıkları zincirlerini Allah boyunlarına taksın diyorum. Çok üzgünüm ama bir yandan da gururluyum. Ben çocuklarımdan eminim, çok güveniyorum onlara. Benim oğullarımın takdirleri dolaplarda dolu. Hep takdir verdiler, madem kötüydü, benim çocuklarım ahlaksızdı, niye o ödülleri verdiler?"

Yaşanan hukuksuzlukların kendisini bir hukukçu olarak çok rahatsız ettiğini söyleyen avukat Ömer Mutlu Erdoğan ise şunları söyledi: "Biz de yapılanları televizyonlardan seyrediyoruz. Bir vatandaş olarak hukuksuz buluyoruz. Bunlara karşı dua yapıyoruz ama başka ne yapabiliriz diye düşündük. Benim de aklıma böyle bir şey geldi. Ben de buraya yakın olan Kavak ilçesindenim. Ailenin Vezirköprü’de olduğunu öğrenince geleyim dedim. Bir bayramlarını kutlayalım. Normalde evlatları gelip kutlayacaktı ama belki onların yerine bizi sayarlar diye kendimiz gelelim dedik. Teyzemiz de sağ olsun bize kapısını açtı. Biz de avukat olduğumuz ve polislerle iç içe olduğumuz için böyle sorumluluk hissettik kendimizde."

İLGİLİ HABERLER

62 ilde FETÖ operasyonu: 198 gözaltı62 ilde FETÖ operasyonu: 198 gözaltıSivil Toplum Kuruluşlarını hedef alan kanun değişikliğine tepkiler devam ediyorSivil Toplum Kuruluşlarını hedef alan kanun değişikliğine tepkiler devam ediyorAdana’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorAdana’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorŞehadetinin yıl dönümünde Şeyh Abdülkerim ÇevikŞehadetinin yıl dönümünde Şeyh Abdülkerim ÇevikAnkara'da DHKP/C operasyonunda 3 kişi yakalandıAnkara'da DHKP/C operasyonunda 3 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER