HaberlerGündemİki kardeş yan yana defnedildi

İki kardeş yan yana defnedildi

Alkumru Barajı'nın kapaklarının açılmasıyla 5 kişinin ölümü ve 1 kişinin de kaybolmasıyla yaşanan boğulma vakasında hayatını kaybeden Ahmet Tente ile Fikret Tente adlı kardeşler yan yana defnedildi.

İki kardeş yan yana defnedildi
Alkumru Barajı'nın kapaklarının açılmasıyla 5 kişinin ölümü ve 1 kişinin de kaybolmasıyla yaşanan boğulma vakasında hayatını kaybeden Ahmet Tente ile Fikret Tente adlı kardeşler yan yana defnedildi.

Yapılan otopsinin ardından Siirt Devlet Hastanesi morgundan alınan Ahmet Tente ile Fikret Tente’nin cenazeleri Siirt Sancaklar Carşı Camii’ne getirildi. Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Müftüsü Faruk Arvas ve vatandaşların katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından iki kardeşin tabutları tekbirler eşliğinde ambulansa konularak, götürüldükleri Şeyh Süleyman Mezarlığı'nda defnedildi.

İDARİ VE ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Vali Mustafa Tutulmaz, beraberindeki heyetle Siirt Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde yaralı bulunan Osman Güneş’i ziyaret etti. Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Vali Tutulmaz, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını bildirdi.

Bir gazetecinin sirenlerin çalınmadan baraj suyu kapaklarının açıldığı yönündeki bir iddia olduğu yönündeki bir soruya Vali Tutulmaz, "Şu anda adli ve idari soruşturma başlatıldı. Sirenlerin çalıştığı ve bu konuda duyduklarını söyleyen de var, herhangi bir siren duymadıklarını söyleyen vatandaşlar da var. Adli ve idari soruşturmanın sonunda bunlar belli olacak." cevabını verdi.

‘Su kapaklarının açılması için önceden kamuoyuna veya yerel basına bir duyuru yapılması gerekmez miydi?’ şeklindeki soruya Vali Tutulmaz, "Bu baraj yeni faaliyete geçmiş bir baraj değil. 2 yıldır faaliyetlerini devam ettiriyor, iki yıldır teamül oluşmuş, siren sesiyle vatandaşlarını uyarıyor. Dünkü elim olayla ilgili soruşturma açıldığı için herhangi bir şey demek doğru değil." dedi.

Yaralı vatandaşların durumu hakkında da bilgi veren Vali Tutulmaz, 6 vatandaşın 4’ünün taburcu edildiğini, diğer vatandaşların sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavi altında tutulduğunu söyledi. 40’a yakın dalgıçla arama kurtarma çalışmalarının yapıldığını ifade eden Tutulmaz, "Helikopterle de zaman zaman hava destekli arama ve kurtarma çalışmaları yapılıyor." bilgisini aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER