HaberlerGündemİki günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

İki günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

​Coronavirus tedbirleri kapsamında, bugün saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 56 saat sonra sona erecek.

İki günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Kasım'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge gönderilmişti. Bu hafta ikincisi uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında bazı meslekler muaf tutulacak.

Genelgeye göre, cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.  

İLGİLİ HABERLER

​Bir âlim daha Hakk'a yürüdü​Bir âlim daha Hakk'a yürüdüSiirt Belediyesi engelli aracı şarj istasyonlarını onardıSiirt Belediyesi engelli aracı şarj istasyonlarını onardıMalatya'da çeşitli suçlardan 30 kişi yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan 30 kişi yakalandıPalu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiPalu'da tren rayına yuvarlanan kayalar zamanında fark edildiFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldıFacebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı
SIRADAKİ HABER