HaberlerGündemİhtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyecek yardımı

İhtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyecek yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonunun (WEFA) işbirliğiyle Gaziantep’teki 450 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğuna kışlık giyecek yardımında bulunuldu.

İhtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyecek yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu (WEFA) arasında Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunulmak üzere imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Gaziantep’te ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyecek yardımı yapıldı.

TDV ve WEFA, kentte daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ve aralarında yetimlerin de bulunduğu çocukları evlerinde ziyaret ederek kışlık giyecek yardımında bulundu.

Yapılan yardımlara ilişkin İLKHA muhabirine açıklamalarda bulunan Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş, hayırseverlerin bağışlarıyla ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık giyecek yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Yapılan yardımda emeği geçenlere teşekkür eden Güneş, “Yaptığımız bu yardımlardan dolayı çok mutluyuz, Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Bu yardımların dağıtılmasında hizmet veren tüm kardeşlerimizin, Allah hayırlarını kabul eylesin. Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu (WEFA) ile beraber imzaladığımız protokol kapsamında yardım kampanyamız vardı. Bugün 400 ailenin çocuklarına kışlık giyecek yardımında bulunduk. Allah kabul eylesin. İnşallah bu yardımların devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Hayırseverlerin desteğiyle toplanan yardımların Türkiye genelinde dağıtımını yaptıklarını belirten WEFA yetkililerinden Aydın Arslan da Gaziantep’te 450 çocuğa kışlık giyecek dağıtıldığını söyledi.

Türkiye’de yaklaşık 12 ilde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kışlık giyecek yardımında bulunduklarını anımsatan Arslan, ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Eren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıEren-4 ve Eren-5 operasyonları başladıKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilirKuraklık nedeniyle hububatta büyük verim kaybı yaşanabilirBatman'da trafik kazası: 3 ağır yaralıBatman'da trafik kazası: 3 ağır yaralı6 ilde PKK operasyonu: 14 gözaltı kararı6 ilde PKK operasyonu: 14 gözaltı kararıCovid-19 kurallarına uymayanlara para cezası verildiCovid-19 kurallarına uymayanlara para cezası verildi
SIRADAKİ HABER