HaberlerGündemİhtiyaç sahibi ailelere bin 500 TL destek verilecek

İhtiyaç sahibi ailelere bin 500 TL destek verilecek

Gaziantep’te Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 15 bin 395 ihtiyaç sahibi aileye Şahinbey Belediyesi tarafından bin 500 TL nakdi yardım yapılacak.

İhtiyaç sahibi ailelere bin 500 TL destek verilecek

Şahinbey Belediyesi pandemiden dolayı mağdur olan esnaf, usta öğretici ve Covid-19’dan dolayı eşi vefat edenlerden sonra şimdi de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından belirlenen 15 bin 395 vatandaşa bin 500 TL nakdi yardım sağlıyor.

Yapılacak nakdi yardım ile ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşlara imkanlar çerçevesinde destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin Türkiye’de de etkisini devam ettirdiğini ifade eden Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşımızın bu süreci en az hasarla atlatması için esnafımıza, usta öğreticilerimize ve Covid-19’dan dolayı eşi vefat edenlere bin 500 TL destekte bulunduk. Şimdide alım gücü düşük, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 15 bin 395 vatandaşımıza bin 500 TL nakdi yardımda bulunacağız. Verdiğimiz bu desteklerle vatandaşlarımızın bu süreçte yaşadığı sıkıntıları en aza indirmeyi hedefliyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Şahinbey Belediyesi’nin vermiş olduğu bin 500 TL destekten faydalanan vatandaşlar ise verdiği nakdi destekten dolayı Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduHeyelanın kapattığı yol açıldıHeyelanın kapattığı yol açıldıYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacakMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak
SIRADAKİ HABER