HaberlerGündemİHA1 eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

İHA1 eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DÜSEM) tarafından gerçekleştirilen İHA1 (İnsansız Hava Aracı) ticari pilot eğitimine katılan ve kursu başarıyla tamamlayan 11 öğrenciye sertifikaları takdim edildi.

İHA1 eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Dicle Üniversitesi, İHA 1 eğitimini ilk defa veriyor. Şehre ve bölgeye de ticari pilot lisans eğitimi verme yetkisine sahip olan üniversite, 36 saat süren eğitimlerin sonunda kursiyerlere İHA kullanma ehliyeti de veriyor.

Dicle Üniversitesi olarak ilk defa İHA eğitimi verilmesine öncülük etmesinden dolayı gurur duyduklarını dile getiren Dicle Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakoç, İnsansız Hava Araçları (İHA) ya da günümüzdeki genel adıyla Drone’lerın gelecekte, günlük yaşamın bir parçası haline geleceğini belirterek, “Bu dönem 11 kursiyerimiz eğitimlerini başarıyla tamamladılar. Kendilerini kutluyorum, ticari pilot sertifikaları hayırlı olsun.” dedi.

Eğitmenlerinde katılımıyla düzenlenen sertifika töreninde İHA1 eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. İHA1 kategorisindeki İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası ile 25 kg ağırlığa kadar İHA’lar kullanılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER