HaberlerGündemIğdır'da sağanak yağış sele neden oldu

Iğdır'da sağanak yağış sele neden oldu

Iğdır’da etkili olan sağanak yağış bir çok evin sel altında kalmasına ve yıkılmasına neden oldu.

Iğdır'da sağanak yağış sele neden oldu
Iğdır’da etkili olan sağanak yağış bir çok evin sel altında kalmasına ve yıkılmasına neden oldu.

Öğleden sonra yağmaya başlayan yağmur yaklaşık 1 saat sürdü. Merkeze bağlı Aşağıçarıkçı köyünde bulunan sulama kanalı aşırı yağıştan dolayı taştı. Sulama kanalından taşan su köyde bir çok evin su altında kakmasına ve yıkılmasına neden oldu. Köyde tarım arazileri de sular altında kaldı. Evleri hasar gören vatandaşlar yetkililerden yardım istedi. Köyde birçok evi su basarken köye bir süre elektriğin verilmeyeceği belirtildi.

Köyde incelemelerde bulunmak için gelen Vali Yardımcısı Şenol Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, köyde ilk belirlemelere göre 20 evin su altında kaldığını belirterek, bütün ekiplerin köyde çalışmaya başladığını söyledi.
Yaşanan selden can kaybının olmadığını ifade eden Kaya, ‘"Şuan da su altında kalan evlerimizde iş makinelerimiz çalışma yapmaya başladılar. Yağan yağmur sonucu su kanalının taşması sonucu köyü su bastı. Bu köyümüzün dışında Küllük köyümüzde 5 evinde su altında kaldığını tespit ettik. Hasar gören evlerimizde hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER