HaberlerGündemIğdır"da Köyü Sel Suları Bastı

Iğdır"da Köyü Sel Suları Bastı

Iğdır merkeze bağlı Aşağı Çarıkçı köyünde şiddetli yağış sonucu meydana gelen selde bazı evler yıkılırken, 4 kişi hafif şekilde yaralandı.

Iğdır"da Köyü Sel Suları Bastı
Iğdır merkeze bağlı Aşağı Çarıkçı köyünde şiddetli yağış sonucu meydana gelen selde bazı evler yıkılırken, 4 kişi hafif şekilde yaralandı.

Aşağı Çarıkçı köyü, öğleden sonra sağanak yağışın etkisi altında kaldı. Aşır yağış sonucu taşan sulama kanalı, köydeki birçok evin sular altında kalmasına neden oldu. Göle dönen köyde ahırlardaki hayvanlar da suların içinde kaldı. Köydeki kerpiç ve toprak kaplı evlerin bazıları yıkılırken, sel felaketinden etkilenerek kalp krizi geçiren bir vatandaş ile hafif yaralanan 3 kişi ambulansla Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Köye gelen İl Özel İdaresi’ne bağlı iş makineleri taşan suyun yönünü değiştirerek köyde oluşan çamurları temizlerken, belediye ekipleri vidanjörlerle suları çekti. İl afet ekipleri ise, köyde hasar tespiti başlattı.

Olay yerine gelen Iğdır Vali Yardımcı Şenol Kaya, aniden bastıran sağanak yağışın ardından selin etkisinde kalan köye tüm ekipleri sevk ettiklerini, bu kapsamda ekiplerin çalışmaları sürdürdüğünü, şu ana kadar 20 evin su altında kaldığını tespit ettiklerini, hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Köylüler ise, evleri ve ahırlarının sular altında kaldığını belirterek, yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

İLGİLİ HABERLER

AİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldı
SIRADAKİ HABER