HaberlerGündemİftar çadırında ilk yemeği Başkan Kara dağıttı

İftar çadırında ilk yemeği Başkan Kara dağıttı

Osmaniye'de Ramazan ayı nedeniyle her gün 2 bin 500 kişilik iftar yemeği verilecek. Belediye her gün iftar çadırında bin, evinde iftar açan bin 500 kişiye Ramazan boyunca yemek dağıtacak.

İftar çadırında ilk yemeği Başkan Kara dağıttı
Osmaniye'de Ramazan ayı nedeniyle her gün 2 bin 500 kişilik iftar yemeği verilecek. Belediye her gün iftar çadırında bin, evinde iftar açan bin 500 kişiye Ramazan boyunca yemek dağıtacak.

Bu yıl Cumhuriyet Meydanı’nın hemen yanına kurulan iftar çadırına gelen vatandaşlara aşçı şapkası ve önlüğü giyerek ilk yemeği dağıtan Belediye Başkanı Kadir Kara; “İftar çadırından yemek alan vatandaşlarımız bu yıl daha da iyi hizmet alacaklar” dedi. Başkan Kadir Kara yemek dağıtımında; “Osmaniyeli hemşeHrilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Yardımlaşmanın doruk noktaya çıktığı bu güzel ayda biz de belediye olarak üzerimize düşen görevi yaparak vatandaşlarımıza her gün burada 2 bin 500 kişilik yemek veriyoruz. İftar çadırımızda vatandaşlarımız ile birlikte olmaya gayret gösteriyoruz. Bu yıl vatandaşlarımız her yıldan daha güzel bir hizmet alacaklardır. ” şeklinde konuştu.

Hayırsever vatandaşlara da teşekkür eden Başkan Kadir Kara, “Yemeklerin bir kısmını belediye olarak biz karşılıyoruz, bir kısmını da hayırsever vatandaşlarımız karşılıyor” dedi. Akşamları ise Ramazan ayının ruhuna uygun programlar düzenlediklerini ifade eden Başkan Kara, teravih namazına göre programın şekilleneceğini söyledi. Kara; “Etkinliklerimiz iftardan sonra çocuk eğlenceleri ile başlayıp teravih namazına kadar devam edecek. Teravih namazı ile birlikte programa ara verilecek. Namaz çıkışı ise gecenin sanatçısı sahne alacak” dedi.Yemek dağıtım organizasyonuna Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte başkan yardımcıları ile belediye meclis üyeleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Doğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladı
SIRADAKİ HABER